LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Type
ru: Тип

en: more
ru: ещё

en: Homepage
ru: Домашняя страница

en: Overview
ru: Обзор

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Schedule
ru: Расписание

en: Timestamp
ru: Время

en: Attachment
ru: Вложение

en: Error
ru: Ошибка

en: All
ru: Все

en: Default settings
ru: Настройки по умолчанию

en: Area
ru: Область

en: Page
ru: Страница

en: Location
ru: Место

en: Success
ru: Успешно

en: Start Date
ru: Дата начала

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Desc
ru: По убыванию

en: Calendar
ru: Календарь

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Destination
ru: Место назначения

en: Operator
ru: Оператор

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Street
ru: Улица

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Stop
ru: Остановить

en: Long name
ru: Полное имя

en: Days
ru: Дни

en: Display label
ru: Метка для показа

en: Locality
ru: Местоположение

en: Apply
ru: Применить

en: Intro text
ru: Шапка

en: Services
ru: Службы

en: Short Name
ru: Краткое имя

en: Offset
ru: Пропустить

en: and
ru: и

en: Route
ru: Маршрут

en: Sequence
ru: Последовательность

en: Direction
ru: Направление

en: Rows imported
ru: Строк импортировано

en: Data Source
ru: Исходные данные

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Wheelchair
ru: Инвалидное кресло

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Routes
ru: Маршруты
