LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: more
tr: daha fazla

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Attachment
tr: Ek

en: Error
tr: Hata

en: All
tr: Tümü

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Area
tr: Bölge

en: Page
tr: Sayfa

en: Location
tr: Konum

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Desc
tr: Azalan

en: Calendar
tr: Takvim

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Destination
tr: Hedef

en: Operator
tr: İşletmen

en: Duration
tr: Süre

en: Street
tr: Cadde

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Days
tr: Günler

en: Display label
tr: Görünen etiket

en: Apply
tr: Uygula

en: Intro text
tr: Giriş yazısı

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: and
tr: ve

en: Route
tr: Yol

en: Sequence
tr: Sıralama

en: Direction
tr: Yön

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan
