LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: more
uk: ще

en: Homepage
uk: Головна сторінка

en: Overview
uk: Огляд

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Schedule
uk: Розклад

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Attachment
uk: Долучення

en: Error
uk: Помилка

en: All
uk: Все

en: Default settings
uk: Базові налаштування

en: Area
uk: Область

en: Page
uk: Сторінка

en: Location
uk: Місце розташування

en: Success
uk: Успіх

en: Start Date
uk: Дата початку

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Desc
uk: Спад

en: Calendar
uk: Календар

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Destination
uk: Місце призначення

en: Operator
uk: Оператор

en: Duration
uk: Тривалість

en: Street
uk: Вулиця

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Stop
uk: Зупинити

en: Long name
uk: Повне ім'я

en: Days
uk: Дні(в)

en: Departure
uk: Відправлення

en: Display label
uk: Мітка для показу

en: Locality
uk: Населений пункт

en: Apply
uk: Застосувати

en: Intro text
uk: Вступний текст

en: Import settings
uk: Імпортувати параметри

en: Services
uk: Служби

en: Short Name
uk: Коротке ім'я

en: Offset
uk: Зміщення

en: and
uk: та

en: Route
uk: Маршрут

en: Sequence
uk: Послідовність

en: Direction
uk: Напрям

en: Data Source
uk: Джерело даних

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Data source
uk: Джерело даних

en: Wheelchair
uk: Інвалідний візок

en: Asc
uk: Зрост

en: Import complete.
uk: Імпортування завершено.

en: Routes
uk: Маршрути

en: Areas
uk: Ділянки
