LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Location
bn: অবস্থান
