LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (44 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Type
eu: Mota

en: more
eu: gehiago

en: Homepage
eu: Azaleko orria

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Message
eu: Mezua

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Schedule
eu: Zeregin programatua

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: ID
eu: IDa

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Error
eu: Errorea

en: All
eu: Guztiak

en: Default settings
eu: Ezarpen lehenetsiak

en: Page
eu: Orria

en: Location
eu: Kokalekua

en: End Date
eu: Bukaera data

en: Desc
eu: Beheraka

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Destination
eu: Helbidea

en: Duration
eu: Iraupena

en: Days
eu: Egunak

en: Display label
eu: Etiketa erakutsi

en: Apply
eu: Ezarri

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: and
eu: eta

en: Route
eu: Bidea

en: Direction
eu: Helbidea

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Trip
eu: Ibilaldia

en: Asc
eu: Goraka
