LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Status
fr: État

en: more
fr: plus

en: Homepage
fr: Page d'accueil

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Schedule
fr: Planning

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Attachment
fr: Élément joint

en: Error
fr: Erreur

en: All
fr: Tout

en: Default settings
fr: Paramètres par défaut

en: Area
fr: Zone

en: Location
fr: Emplacement

en: Success
fr: Succès

en: Start Date
fr: Date de début

en: End Date
fr: Date de fin

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Start
fr: Début

en: End
fr: Fin

en: Operator
fr: Opérateur

en: Duration
fr: Durée

en: Street
fr: Rue

en: Sort by
fr: Trier par

en: Days
fr: Jours

en: Departure
fr: Départ

en: Display label
fr: Afficher le libellé

en: Locality
fr: Localité

en: Apply
fr: Appliquer

en: Intro text
fr: Texte d'introduction

en: Import settings
fr: Importer les paramètres

en: Offset
fr: Décalage

en: and
fr: et

en: Sequence
fr: Séquence

en: Rows imported
fr: Lignes importées

en: Data Source
fr: Source de données

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Data source
fr: Source de données
