LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: more
hu: tovább

en: Homepage
hu: Címlap

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: ID
hu: Azonosító

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Error
hu: Hiba

en: All
hu: Mind

en: Default settings
hu: Alapértelmezés szerinti beállítások

en: Area
hu: Terület

en: Page
hu: Oldal

en: Location
hu: Helyszín

en: Success
hu: Sikeres

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Desc
hu: Csökk

en: Calendar
hu: Naptár

en: Start
hu: Kezdete

en: End
hu: Vég

en: Destination
hu: Cél

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Duration
hu: Időtartam

en: Street
hu: Utca

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Long name
hu: Hosszú megnevezés

en: Days
hu: Napok

en: Display label
hu: Címke megjelenítése

en: Locality
hu: Helység

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Intro text
hu: Bevezető szöveg

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Short Name
hu: Rövid név

en: Offset
hu: Eltolás

en: and
hu: és

en: Route
hu: Útvonal

en: Sequence
hu: Szekvencia

en: Direction
hu: Irány

en: Data Source
hu: Adatforrás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Data source
hu: Adatforrás

en: Asc
hu: Növ
