LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (50 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: more
it: altro

en: Overview
it: Panoramica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Schedule
it: Pianifica

en: Attachment
it: Allegato

en: Error
it: Errore

en: All
it: Tutti

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Page
it: Pagina

en: Location
it: Posizione

en: Success
it: Riuscito

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Desc
it: Disc

en: Calendar
it: Calendario

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Destination
it: Destinazione

en: Operator
it: Operatore

en: Duration
it: Durata

en: Street
it: Via

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Sort by
it: Ordina per

en: Days
it: Giorni

en: Display label
it: Mostra etichetta

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: and
it: e

en: Route
it: Itinerario

en: Sequence
it: Sequenza

en: Direction
it: Direzione

en: Data Source
it: Sorgente dati

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Areas
it: Aree
