LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (39 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Error
kn: ದೋಷ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Locality
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು
