LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (26 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: more
ku: زیاتر

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Message
ku: پەیام

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: Error
ku: هەڵە

en: All
ku: هەموو

en: Page
ku: پەڕە

en: Location
ku: شوێن

en: and
ku: له‌گه‌ڵ

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌
