LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (55 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: more
pt: mais

en: Homepage
pt: Página Pessoal

en: Overview
pt: Vista global

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Por defeito

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda

en: Tuesday
pt: Terça

en: Wednesday
pt: Quarta

en: Thursday
pt: Quinta

en: Friday
pt: Sexta

en: Saturday
pt: Sábado

en: Schedule
pt: Agenda

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: Attachment
pt: Anexo

en: Error
pt: Erro

en: All
pt: Todos

en: Default settings
pt: Opções predefinidas

en: Area
pt: Área

en: Page
pt: Página

en: Location
pt: Localização

en: Success
pt: Sucesso

en: Start Date
pt: Data de Início

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Calendar
pt: Calendário

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Destination
pt: Destino

en: Operator
pt: Operador

en: Duration
pt: Duração

en: Street
pt: Rua

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Long name
pt: Nome longo

en: Hour
pt: Hora

en: Days
pt: Dias

en: Departure
pt: Saída

en: Display label
pt: Exibir etiqueta

en: Locality
pt: Localidade

en: Apply
pt: Aplicar

en: Import settings
pt: Configurações de Importação

en: Services
pt: Serviços

en: Offset
pt: Deslocamento

en: and
pt: e

en: Route
pt: Rota

en: Sequence
pt: Sequência

en: Direction
pt: Direção

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Data source
pt: Origem de dados
