LocalGov Consultations (2.0.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Date
bn: তারিখ

en: Category
bn: বিভাগ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Location
bn: অবস্থান

en: active
bn: সক্রিয়
