LocalGov Consultations (2.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (43 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Unsubscribe
de: Abbestellen

en: On
de: An

en: Categories
de: Kategorien

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Category
de: Kategorie

en: Default
de: Standard

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Node
de: Beitrag

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Location
de: Ort

en: active
de: aktiv

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Department
de: Abteilung

en: Documents
de: Dokumente

en: Complete
de: Vollständig

en: Webform
de: Webformular

en: Apply
de: Anwenden

en: Timeline
de: Zeitleiste

en: Keyword
de: Schlüsselwort

en: Offset
de: Versatz

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Banner image
de: Bild des Banners

en: Steps
de: Arbeitsschritte

en: Call to action
de: Call-to-Action

en: Contact Name
de: Kontaktname

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Alternative text
de: Alternativer Text

en: complete
de: vollständig

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Teaser Text
de: Anrisstext

en: Top tasks
de: Wichtige Aufgaben

[ctx: PHP date format]
en: d F Y
de: d. F Y
