LocalGov Consultations (2.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: On
fr: Activé

en: Categories
fr: Catégories

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: Default
fr: Par défaut

en: Summary
fr: Résumé

en: Node
fr: Nœud

en: Off
fr: Désactivé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Location
fr: Emplacement

en: active
fr: actif(s)

en: Banner
fr: Bannière

en: Sort by
fr: Trier par

en: Department
fr: Département

en: Complete
fr: Terminé

en: Apply
fr: Appliquer

en: Timeline
fr: Chronologie

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Offset
fr: Décalage

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Banner image
fr: Bannière

en: Steps
fr: Étapes

en: Call to action
fr: Appel à l'action

en: Contact Name
fr: Nom du contact

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle
