LocalGov Consultations (2.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Email address
id: Alamat email

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: On
id: Pada

en: Categories
id: Kategori

en: Date
id: Tanggal

en: Category
id: Kategori

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Location
id: Lokasi

en: active
id: aktif

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Department
id: Departemen

en: Complete
id: Selesai

en: Apply
id: Terapkan

en: Timeline
id: Garis waktu

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Offset
id: Letak

en: Steps
id: Langkah-langkah

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Asc
id: Urutan turun
