LocalGov Consultations (2.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: On
it: Acceso

en: Categories
it: Categorie

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Category
it: Categoria

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Node
it: Nodo

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Location
it: Posizione

en: active
it: attivo

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Documents
it: Documenti

en: Complete
it: Completo

en: Apply
it: Applica

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Offset
it: Scostamento

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Steps
it: Passi

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: Paragraphs
it: Paragrafi
