LocalGov Consultations (2.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: On
hi: चालू

en: Categories
hi: वर्ग

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Category
hi: वर्ग

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: Node
hi: नोड

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Location
hi: स्थान

en: active
hi: उपलब्ध

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
