LocalGov Consultations (2.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: On
ja: オン

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Category
ja: カテゴリー

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: Node
ja: ノード

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Location
ja: 場所

en: active
ja: アクティブ

en: Desc
ja: 降順

en: Banner
ja: バナー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Complete
ja: 完了

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Apply
ja: 適用

en: Keyword
ja: キーワード

en: Offset
ja: オフセット

en: Banner image
ja: バナーイメージ

en: Steps
ja: ステップ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Asc
ja: 昇順

en: Paragraphs
ja: パラグラフ
