LocalGov Core (2.14.11) - en to oc translation catalogue (38 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Language
oc: Lenga

en: Action
oc: Accion

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: True
oc: Verai

en: Default
oc: Per defaut

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Files
oc: Fichièrs

en: All
oc: Tot

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Fields
oc: Camps

en: Media
oc: Mèdia

en: Sort by
oc: Triar per

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Entity
oc: Entitat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Offset
oc: Decalatge

en: Featured
oc: Distintiu

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Temporary
oc: Temporari

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: @argument title
oc: Títol de @argument

en: @argument input
oc: Sasida de @argument

en: Use replacement tokens from the first row
oc: Utilizar los getons (tokens) de remplaçament de la primièra linha
