LocalGov Core (2.14.11) - en to sv translation catalogue (83 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: Action
sv: Åtgärd

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: Use count
sv: Antal använd

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: True
sv: Sant

en: Default
sv: Förvald

en: Filename
sv: Filnamn

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Files
sv: Filer

en: All
sv: Alla

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Fields
sv: Fält

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Desc
sv: Fallande

en: Square
sv: Ruta

en: Arguments
sv: Argument

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Page header
sv: Sidhuvud

en: Entity
sv: Objekt

en: Document
sv: Dokument

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Used in
sv: Används i

en: Editor
sv: Redaktör

en: Offset
sv: Kompensera

en: Featured
sv: Framhävd

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Temporary
sv: Temporär

en: No files available.
sv: Inga filer tillgängliga.

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: Upload date
sv: Datum för uppladdning

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Published status
sv: Status för publicering

en: @argument title
sv: Titel för @argument

en: @argument input
sv: Inmatning för @argument

en: No media available.
sv: Ingen media tillgänglig.

en: Video URL
sv: URL för video

en: Changed date
sv: Datum för ändring

en: Asc
sv: Stigande

en: Use replacement tokens from the first row
sv: Använd ersättningstecken från den första raden

en: 1 place | @count places
sv[0]: 1 plats
sv[1]: @count platser

en: Registering module
sv: Registrerar modul

en: File usage
sv: Filanvändning

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
sv: Följande ersättningstecken är tillgängliga. Du kan använda syntax av typ Twig i detta fält.

en: Find and manage files.
sv: Hitta och hantera filer.

en: Files overview
sv: Översikt av filer

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
sv: Information om filanvändande för {{ arguments.fid }}

en: Media name
sv: Medianamn

en: Find and manage media.
sv: Hitta och hantera media.

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: Large 21:9 (1440x620)
sv: Stor 21:9 (1440x620)

en: Large 21:9 2x (2880x1240)
sv: Stor 21:9 2x (2880x1240)

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
sv: Stor 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
sv: Stor 3:2 (768x512)

en: Medium 21:9 (1024x440)
sv: Mellan 21:9 (1024x440)

en: Medium 3:2 2x (1200x800)
sv: Mellan 3:2 2x (1200x800)

en: Medium 3:2 (600x400)
sv: Mellan 3:2 (600x400)

en: Medium 8:7 (266x236)
sv: Mellan 8:7 (266x236)

en: Scale crop 7:3 large
sv: Skala beskärning till storlek 7:3

en: Small 21:9 (768x330)
sv: Liten 21:9 (768x330)

en: Square Large
sv: Stor fyrkant

en: Square Medium
sv: Mellanstor fyrkant

en: Square Small
sv: Liten fyrkant

en: 3:2 Image
sv: 3:2 Bild

en: Hero or Banner
sv: Hjälte eller banner

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
sv: En uppladdad fil eller ett dokument, exempelvis en PDF.

en: Medium 8:7
sv: Mellan 8:7

en: Responsive 3x2
sv: Responsiv 3x2
