LocalGov Core (2.15.0) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Language
cy: Iaith

en: Size
cy: Maint

en: Reset
cy: Ailosod

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: True
cy: Gwir

en: Default
cy: Diofyn

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Files
cy: Ffeiliau

en: All
cy: I gyd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Fields
cy: Meysydd

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Arguments
cy: Argiau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Offset
cy: Ongli

en: Permanent
cy: Parhaol

en: Temporary
cy: Dros dro

en: Upload date
cy: Dyddiad llwytho i fyny

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
