LocalGov Core (2.15.0) - en to hr translation catalogue (31 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Language
hr: Jezik

en: Action
hr: Akcija

en: Size
hr: Veličina

en: Reset
hr: Poništi

en: Use count
hr: Broj korištenja

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: True
hr: Istina

en: Default
hr: Zadano

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Files
hr: Datoteke

en: All
hr: Svi

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Fields
hr: Polja

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Used in
hr: Korišteno u

en: Featured
hr: Istaknuto

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: Upload date
hr: Nadnevak otpreme

en: Asc
hr: Uzlazno
