LocalGov Core (2.15.0) - en to ro translation catalogue (60 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Action
ro: Acțiune

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Files
ro: Fișiere

en: All
ro: Toate

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: Arguments
ro: Argumente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Entity
ro: Entitate

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Offset
ro: Decalaj

en: Featured
ro: Recomandat

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Temporary
ro: Temporar

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: @argument title
ro: Titlul @argument

en: @argument input
ro: Intrare @argument

en: No media available.
ro: Nu există suport media disponibil.

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Asc
ro: Ascendent

en: Use replacement tokens from the first row
ro: Folosiți token-urile de înlocuire din primul rând

en: 1 place | @count places
ro[0]: 1 loc
ro[1]: @count locuri

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Should replacement tokens be used from the first row
ro: Token-urile de înlocuire ar trebui să fie folosite de la primul rând

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
ro: Următoarele token-uri sunt disponibile. Puteți utiliza sintaxa Twig în acest câmp.

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}

en: Media name
ro: Nume media

en: Find and manage media.
ro: Găsiți și gestionați media.

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.
