LocalGov Core (2.15.1) - en to am translation catalogue (14 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Action
am: እርምጃ

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Default
am: ነባሪ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት
