LocalGov Core (2.15.1) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Size
bn: সাইজ

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Media
bn: মাধ্যম
