LocalGov Directories (3.3.5) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: On
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: All
fr: Tout

en: Off
fr: Désactivé

en: Location
fr: Emplacement

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Phone
fr: Téléphone

en: Directory
fr: Répertoire

en: Banner
fr: Bannière

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: File attachments
fr: Fichiers attachés

en: Website
fr: Site web

en: Changed
fr: Modifié

en: Facets
fr: Facettes

en: Apply
fr: Appliquer

en: Directories
fr: Répertoires

en: Offset
fr: Décalage

en: Others
fr: Autres

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Contact name
fr: Nom du contact

en: Sort direction
fr: Sens du tri

en: Embed
fr: Intégré

en: Primary
fr: Primaire

en: Directory listing
fr: Affichage de répertoire

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Master
fr: Principal

en: Sort settings
fr: Paramètres de tri
