LocalGov Directories (3.3.5) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: On
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: All
pt: Tudo

en: Off
pt: Desligado

en: Location
pt: Localização

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Phone
pt: Telefone

en: Desc
pt: Decrescente

en: Directory
pt: Diretório

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Escrito em

en: File attachments
pt: Arquivos anexados

en: Changed
pt: Alterado

en: Facets
pt: Facetas

en: Apply
pt: Aplicar

en: Directories
pt: Diretórios

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Others
pt: Outros

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Contact name
pt: Nome do contato

en: Sort direction
pt: Sentido da ordenação

en: Embed
pt: Incorporar

en: Primary
pt: Primário

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Enabled Content types
pt: Tipos de conteúdo habilitados

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Sort settings
pt: Configurações de ordenação
