LocalGov Directories (3.4.3) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: List
de: Liste

en: On
de: An

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: All
de: Alle

en: Off
de: Aus

en: Location
de: Ort

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Desc
de: Absteigend

en: Directory
de: Verzeichnis

en: Sort by
de: Sortierung

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: File attachments
de: Dateianhänge

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: Directories
de: Verzeichnisse

en: Offset
de: Versatz

en: Others
de: Andere

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Contact name
de: Kontaktname

en: Sort direction
de: Sortierrichtung

en: Embed
de: Einbetten

en: Primary
de: Primär

en: Directory listing
de: Verzeichnis-Auflistung

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Sort settings
de: Sortiereinstellungen

en: Parent page
de: Übergeordnete Seite
