LocalGov Directories (3.4.3) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: On
fa: روشن

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: All
fa: همه

en: Off
fa: خاموش

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Phone
fa: تلفن

en: Desc
fa: نزولی

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: File attachments
fa: فایل‌های پیوست

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Sort direction
fa: جهت مرتب سازی

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Primary
fa: اصلی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Sort settings
fa: تنظیمات مرتب‌سازی
