LocalGov Elections (2.1.0-beta1) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Time
da: Tid

en: Add
da: Tilføj

en: Notes
da: Noter

en: All
da: Alle

en: Area
da: Område

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Custom
da: Tilpasset

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: File size
da: Filstørrelse

en: Desc
da: Faldende

en: Provider
da: Udbyder

en: Votes
da: Stemmer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Result
da: Resultat

en: Results
da: Resultater

en: County
da: Amt

en: Analysis
da: Analyse

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Paragraph
da: Afsnit

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Abbreviation
da: Forkortelse

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Asc
da: Stigende

en: Node operations bulk form
da: Formular til bulk-handlinger på indholdselementer
