LocalGov Elections (2.1.0-beta1) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Time
it: Data e ora

en: Add
it: Aggiungi

en: Notes
it: Note

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: File size
it: Dimensione file

en: Desc
it: Disc

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Votes
it: Voti

en: Sort by
it: Ordina per

en: Result
it: Risultato

en: Results
it: Risultati

en: County
it: Contea

en: Analysis
it: Analisi

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Abbreviation
it: Abbreviazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Paragraphs
it: Paragrafi
