LocalGov Elections (2.1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (29 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Gain
kn: ಲಾಭ

en: Chart
kn: ಚಾರ್ಟ್

en: Abbreviation
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತ ರೂಪ
