LocalGov Elections (2.1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: File
nl: Bestand

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Time
nl: Tijd

en: Add
nl: Toevoegen

en: Notes
nl: Notities

en: All
nl: Alle

en: Area
nl: Gebied

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Custom
nl: Aangepast

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: Desc
nl: Aflopend

en: Votes
nl: Stemmen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Result
nl: Resultaat

en: Results
nl: Resultaten

en: Plugin
nl: Plug-in

en: County
nl: Gebied

en: Analysis
nl: Analyse

en: Apply
nl: Toepassen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Chart
nl: Grafiek

en: Abbreviation
nl: Afkorting

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Organisation
nl: Organisatie

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Hold
nl: Wacht

en: Fetch
nl: Ophalen

en: Asc
nl: Oplopend

en: KML File
nl: KML-bestand

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Node operations bulk form
nl: Formulier voor bulkbewerkingen op nodes
