LocalGov Elections (2.1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Ficheiro

en: Label
pt: Etiqueta

en: Summary
pt: Resumo

en: Add
pt: Adicionar

en: Notes
pt: Anotações

en: Area
pt: Área

en: Off
pt: Desligado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Votes
pt: Votos

en: Result
pt: Resultado

en: Results
pt: Resultados

en: County
pt: Município

en: Analysis
pt: Análise

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Abbreviation
pt: Abreviação
