LocalGov Elections (2.0.0-beta1) - en to am translation catalogue (20 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: view
am: ትይታ

en: Date
am: ቀን

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Custom
am: ብጁ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል
