LocalGov Elections (2.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: Notes
ro: Note

en: All
ro: Toate

en: Area
ro: Zonă

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Custom
ro: Personalizat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: File size
ro: Dimensiunea fișierului

en: Desc
ro: Descendent

en: Provider
ro: Furnizor

en: Votes
ro: Voturi

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Result
ro: Rezultat

en: Results
ro: Rezultate

en: Analysis
ro: Analiză

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Abbreviation
ro: Prescurtare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Asc
ro: Ascendent

en: Node operations bulk form
ro: Formular pentru operații în masă noduri
