LocalGov Elections (3.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (56 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة تعيين

en: Help text
ar: نص المساعدة

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Time
ar: الوقت

en: Add
ar: إضافة

en: Notes
ar: ملحوظات

en: ID
ar: المعرف ID

en: All
ar: الكل

en: Area
ar: مجال

en: Block
ar: صندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصّص

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: File size
ar: حجم الملف

en: Desc
ar: تنازلي

en: Provider
ar: المزود

en: Votes
ar: الأصوات

en: Sort by
ar: فرز حسب

en: Result
ar: نتيجة

en: Results
ar: النتائج

en: Plugin
ar: ملحق (Plugin)

en: Duplicate
ar: استنساخ

en: County
ar: الدولة

en: Analysis
ar: التحليل

en: Apply
ar: تطبيق

en: ,
ar: ،

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Abbreviation
ar: اختصار

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Import configuration
ar: استيراد الإعدادات
