LocalGov Elections (3.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Time
bn: সময়

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
