LocalGov Elections (3.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (39 entries)

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: On
cy: Ymlaen

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: view
cy: gweld

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Help text
cy: Testun cymorth

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Default
cy: Diofyn

en: Time
cy: Amser

en: Add
cy: Ychwanegu

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Custom
cy: Addasu

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Votes
cy: Pleidleisiau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Results
cy: Canlyniadau

en: Analysis
cy: Dadansoddiad

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Abbreviation
cy: Talfyriad

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
