LocalGov Elections (3.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (55 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: view
fr: voir

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Summary
fr: Résumé

en: Time
fr: Heure

en: Add
fr: Ajouter

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: All
fr: Tout

en: Area
fr: Zone

en: Block
fr: Bloc

en: Off
fr: Désactivé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: File size
fr: Taille du fichier

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Sort by
fr: Trier par

en: Result
fr: Résultat

en: Results
fr: Résultats

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: County
fr: Comté

en: Analysis
fr: Analyse

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Abbreviation
fr: Abrévation

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Fetch
fr: Mettre à jour

en: Export @label
fr: Exporter @label

en: Import configuration
fr: Importer la configuration

en: Candidate
fr: Candidat

en: Candidates
fr: Candidats

en: Parish
fr: Paroisse

en: Created %label.
fr: %label créé.

en: Display map
fr: Afficher la carte
