LocalGov Elections (3.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: Date
id: Tanggal

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Back
id: Kembali

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Time
id: Waktu

en: Add
id: Tambah

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: File size
id: Ukuran berkas

en: Provider
id: Penyedia

en: Votes
id: Suara

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Result
id: Hasil

en: Results
id: Hasil

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Analysis
id: Analisa

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Abbreviation
id: Singkatan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: Import configuration
id: Konfigurasi impor
