LocalGov Elections (3.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Help text
ja: ヘルプテキスト

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: Time
ja: 時間

en: Add
ja: 追加

en: Notes
ja: ノート

en: All
ja: すべて

en: Area
ja: エリア

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Desc
ja: 降順

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Votes
ja: 投票

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Result
ja: 結果

en: Results
ja: 結果

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Duplicate
ja: 複製

en: Analysis
ja: 解析

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Abbreviation
ja: 略語

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Export @label
ja: @labelをエクスポート

en: Asc
ja: 昇順

en: Import configuration
ja: 構成をインポート

en: Paragraphs
ja: パラグラフ
