LocalGov Elections (3.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Apondre

en: Notes
oc: Nòtas

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Custom
oc: Personalizat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Votes
oc: Vòtes

en: Sort by
oc: Triar per

en: Results
oc: Resultats

en: County
oc: Comtat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Export @label
oc: Exportar @label
