LocalGov Elections (3.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Help text
tr: Yardım metni

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: Time
tr: Zaman

en: Add
tr: Ekle

en: Notes
tr: Notlar

en: All
tr: Tümü

en: Area
tr: Bölge

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Custom
tr: Özel

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Desc
tr: Azalan

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Votes
tr: Oylar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Result
tr: Sonuç

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Analysis
tr: Analiz

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Abbreviation
tr: Kısaltma

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Import configuration
tr: Yapılandırmayı içe aktar
