LocalGov Elections (3.0.0) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Time
hu: Idő

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: ID
hu: Azonosító

en: All
hu: Mind

en: Area
hu: Terület

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Custom
hu: Egyéni

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: File size
hu: Fájlméret

en: Desc
hu: Csökk

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Votes
hu: Szavazatok

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Result
hu: Eredmény

en: Results
hu: Eredmények

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: County
hu: Megye

en: Analysis
hu: Elemzés

en: votes
hu: szavazat

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: File upload failed.
hu: Fájl feltöltés sikertelen.

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Organisation
hu: Szervezet

en: Hold
hu: Visszatartás

en: Export @label
hu: @label exportálása

en: Asc
hu: Növ

en: Import configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: Text colour
hu: Szövegszín
