LocalGov Elections (3.0.0) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: Time
fa: زمان

en: Add
fa: افزودن

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: All
fa: همه

en: Area
fa: منطقه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Custom
fa: سفارشی

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Desc
fa: نزولی

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Votes
fa: آراء

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Result
fa: نتیجه

en: Results
fa: نتایج

en: Plugin
fa: افزونه

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Analysis
fa: تحلیل

en: Apply
fa: تایید

en: ,
fa: ،

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Abbreviation
fa: تلخیص

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
