LocalGov Elections (3.0.0) - en to uk translation catalogue (76 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Help text
uk: Текст довідки

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: Time
uk: Час

en: Add
uk: Додати

en: Notes
uk: Примітки

en: All
uk: Все

en: Area
uk: Область

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Custom
uk: Власний

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: File size
uk: Розмір файла

en: Desc
uk: Спад

en: Provider
uk: Постачальник

en: Votes
uk: Голоси

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Result
uk: Результат

en: Results
uk: Результати

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: County
uk: Графство

en: Analysis
uk: Аналіз

en: votes
uk: голоси

en: Apply
uk: Застосувати

en: File upload failed.
uk: Помилка вивантаження файлу.

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Gain
uk: Підсилення

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Seat
uk: Місце

en: Seats
uk: Місця

en: Abbreviation
uk: Абревіатура

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Organisation
uk: Організація

en: Hold
uk: Утримувати

en: Party
uk: Вечірка

en: Export @label
uk: Експортувати @label

en: Asc
uk: Зрост

en: Import configuration
uk: Імпорт конфігурації

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Candidate
uk: Кандидат

en: Candidates
uk: Кандидати

en: Updating...
uk: Триває оновлення...

en: Election
uk: Вибори

en: Elected
uk: Вибраний

en: Areas
uk: Ділянки

en: Parish
uk: Прихід

en: Parent page
uk: Батьківська сторінка

en: Created %label.
uk: %label створено.

en: Display map
uk: Показати мапу

en: Area name
uk: Назва території
