LocalGov Events (3.0.7) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Cost
it: Costo

en: Categories
it: Categorie

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: category
it: categoria

en: Event
it: Evento

en: Page
it: Pagina

en: Location
it: Posizione

en: Price
it: Prezzo

en: Desc
it: Disc

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Sort by
it: Ordina per

en: Today
it: Oggi

en: Apply
it: Applica

en: Date range
it: Intervallo date

en: Offset
it: Scostamento

en: This week
it: Questa settimana

en: This month
it: Questo mese

en: Dates
it: Date

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale
