LocalGov Events (3.1.0) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cost
fr: Coût

en: Categories
fr: Catégories

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: category
fr: la catégorie

en: Event
fr: Évènement

en: Location
fr: Emplacement

en: Price
fr: Prix

en: Events
fr: Évènements

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Do nothing
fr: Ne rien faire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Apply
fr: Appliquer

en: Unpublish
fr: Dépublier

en: Date range
fr: Intervalle de dates

en: Offset
fr: Décalage

en: Action type
fr: Type d'action

en: This week
fr: Cette semaine

en: This month
fr: Ce mois

en: Call to action
fr: Appel à l'action

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Tomorrow
fr: Demain

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Next month
fr: Mois suivant

en: Master
fr: Principal

en: Neighbourhood
fr: Quartier
