LocalGov Events (3.1.0) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Cost
pt: Custo

en: Categories
pt: Categorias

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: category
pt: categoria

en: Event
pt: Evento

en: Page
pt: Página

en: Location
pt: Localização

en: Price
pt: Preço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Events
pt: Eventos

en: Start date
pt: Data inicial

en: End date
pt: Data final

en: Provider
pt: Provedor

en: Do nothing
pt: Fazer nada

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Today
pt: Hoje

en: Apply
pt: Aplicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Date range
pt: Intervalo de datas

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Action type
pt: Tipo de ação

en: This week
pt: Esta semana

en: This month
pt: Este mês

en: Dates
pt: Datas

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Tomorrow
pt: Amanhã

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Next month
pt: Próximo mês

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
